LAZURITAS – TIESOS AKMUO

LAZURITAS – TIESOS AKMUO

Lazuritas, tai akmuo, kuris kartu su jumis ieškos atsakymo į klausimą – kas aš esu? Šis mineralas padės į pasaulį žvelgti ramiai ir aiškiai, o viduje skatins kūrybiškumą ir išmintį. Teigiama, kad lazurito talismaną nešiojo Napoleonas Bonapartas.  

LAZURITAS (tiesa) – akmuo, kuris gerina emocinę, fizinę, dvasinę ir psichinę būklę, suteikia ramybę. Lazuritas skatina pamąstymus apie gyvenimo prasmę, ramina nervinę sistemą ir mažina įtampą, pyktį, nusivylimus. Jis padeda pritraukti tikrą dvasinę meilę ir yra galingas ištikimybės amuletas. Lazuritas suteikia visapusę apsaugą ir padeda išvengti pikto likimo bei sunkių minčių. Šis mineralas – tai tiesa, susikaupimas, išmintis, sėkmė, meilė.

Lazurito uolienos yra susidariusios iš daugiau nei vieno kristalo. Daugiausia jo sudėtyje yra lazurito (kuris ir nulemia akmens spalvą), sodalito, kalcito ir pirito. Jau nuo seniausių laikų žmonės vertino šį akmenį ir siejo jį su dievais ir galia, dvasių pasauliu ir vizijomis, karališkumu ir garbe. Šis kristalas buvo laikomas sėkmingos ir amžinos meilės bei draugystės simboliu, nes jis paskatina nuoširdžių jausmų pasireiškimą, atsidavimą, kilnumą ir ištikimybę. Stimuliuodamas gerklės čakrą, akmuo padeda aktyviai komunikuoti su kitais ir aiškiai, konkrečiai išsakyti savo nuomonę ir jausmus.
Lazuritas padeda išsivaduoti nuo psichologinių traumų, kurios mus nuolatos grąžina į praeitį ir neleidžia atsikratyti nusivylimo, susijaudinimo ir pykčio. Turint mineralų su savimi, atsiranda vidinė stiprybė, drąsa ir valia bei sustiprėja intuicija.
Lazuritas laikomas vidinės koncentracijos ir visapusės apsaugos nuo pikto likimo akmeniu. Todėl jis itin tinka besimokantiems, persikvalifikuojant ar siekiant įgyti naujų žinių, kad maksimaliai sutelkti dėmesį į informacijos priėmimą ir išsaugojimą. Lazurito gabalėlį ar papuošalą tikslinga turėti automobilyje.
Poveikis kūnui: gydančiai veikia nervų sistemą, malšina astmos priepuolius, gerklės, migrenos ir radikulito skausmus. Taip pat gerina miegą, regėjimą, mažina kraujo spaudimą. Senovės romėnai tikėjo, kad lazuritas – galingas afrodiziakas.

  

Informacijos šaltiniai:
Audronė Ilgevičienė „Raktas į akmenų karalystę“
Virginija Andziulevičienė „Nuo meilės iki transformacijos“
Roma Dragūnienė “Kristalų galia“